Verejná výzva k občanom Vojvodiny

Verejná výzva k občanom Vojvodiny
 
Pozývame vás zúčastniť sa 5. októbra (sobota) na "Prechádzke za Vojvodinu", pri príležitosti 25. výročia tzv. jogurtovej revolúcie, ktorá viedla k zdevastovaniu Vojvodiny. Zídeme sa na námestí Slobody, pred "Apolo" strediskom o 12.00, odkiaľ sa vydáme na prechádzku. Touto prechádzkou chceme označiť počiatok konca obdobia, ktoré trvá už 25 rokov. Mlčali sme štvrť storočia, počas ktorého iní vynášali rozhodnutia v našom mene. Preto dnes nesmieme byť ticho!
 
foto
 
Povinnosťou našej generácie je zastaviť pustošenie, lúpeže, predaj a poníženie Vojvodiny, ktorá je teraz predmetom rôznych manipulácií a obchodu!
 
Preto na toto protestné zhromaždenie chceme vyzvať všetkých občanov Vojvodiny, ktorí veria, že je načase prerušiť mlčanie Vojvodinčanov! Pozývame vás všetkých, bez ohľadu na to, ktorú stranu ste volili, akého ste vierovyznania, ktorému národu patríte a bez ohľadu na to, kedy ste prišli do Vojvodiny. Stačí keď veríte, že jogurtová revolúcia bola aktom násilia, ktorý Vojvodinu nivočil, viedol k bezpráviu.
 
Vyzývame i politické strany občianskej orientácie, aby sa nám pripojili, pretože sme presvedčení, že nie je čas na stranícke rozdelenie, lež čas pre spoločné akcie na ochrane Vojvodiny.
 
Vojvodiny bude toľko – koľko budeme bojovať o ňu!
 
Organizátori akcie sú Vojvodinská strana, Vojvodinský klub, Zväz antifašistov Vojvodiny a Spolok za pravdu o NOB-e a YU.
 
Organizačný výbor podujatia
"Prechádzka za Vojvodinu"
 
Javni poziv građankama i građanima Vojvodine
 
Pozivamo Vas da 5. oktobra (subota) učestvujete u „Šetnji za Vojvodinu“, povodom 25 godina od takozvane jogurt revolucije, koja je bila pogubna za Vojvodinu.
 
Okupićemo se na Trgu Slobode, ispred „Apolo“ centra, u 12h, odakle ćemo krenuti u šetnju.
 
Ovom šetnjom želimo da obeležimo početak kraja perioda koji traje već 25 godina.
 
Ćutali smo pre četvrt veka, kada su drugi odlučivali u naše ime. Zato danas ne smemo da ćutimo! Obaveza naših generacija je da zaustavimo propadanje, pljačku, rasprodaju i ponižavanje Vojvodine, koja je danas predmet raznih manipulacija i trgovina!
 
Zato u ovu protestnu šetnju pozivamo sve građane i građanke Vojvodine, koji veruju da je vreme da se ćutanje Vojvođana prekine! Pozivamo Vas, nezavisno od toga za koju ste stranku glasali, koje ste vere i nacije i kada ste došli u Vojvodinu. Dovoljno je da smatrate da je jogurt revolucija bila čin nasilja koji je Vojvodinu unazadio i obespravio.
 
Pozivamo i političke stranke građanske opcije da nam se pridruže, jer verujemo da nije vreme za partijske podele, već za zajedničku akciju za zaštitu Vojvodine.
 
Vojvodine će biti onoliko – koliko bude borbe za nju!
 
Organizatori akcije su Vojvođanska partija, Vojvođanski klub, Savez antifašista Vojvodine i Društvo za istinu o NOB i YU.
 
Organizacioni odbor manifestacije
"Šetnja za Vojvodinu"

Komentárov  

0 #2 z 2013-10-04 21:29
Dobrú noc...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi
0 #1 Jogurt revoluciaMilco 2013-10-04 15:05
25 rokov sa cakalo aby sa "zobudiv" niekto? teraz je to uz pozde - nemozno "zaspat" kym sa rucala Juhoslavia, a teraz ked' to prehrmelo - zobudit sa - ak nam bolo dobre spikat' driev - tak predlzme spikat' - nie je fer voci Juhoslavii - rucat' do sameho konca sa chcelo pred a pocas 25 rokov - nak sa veselica predl'zi!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články