Podarilo sa im...

Podarilo sa im...
 
Podarilo sa im najsamprv urobiť zaujímavý projekt za ktorý dostali peniaze. Potom sa im podarilo získať miestnosti na svoju činnosť. Podarilo sa im zadovážiť si i starý nábytok. Celkom vydarene sa im podarilo starým kusom nábytku dať nový šmrnc. A o nič menej dôležité: podarilo sa im dodržať aj termín stanovený v projekte, kde napísali: „Celý projekt trvá od 1. augusta a do 31. októbra. Otváranie miestností ZO Terra je naplánované na 20. október...“ Papier síce všeličo znesie, no oni dokázali - treba ich teda vážne chápať. Na dnešnom slávnostnom otváraní miestností mládežníckeho združenia Terra z Kulpína nám potvrdili, že je kulpínska mládež usilovná a kreatívna a nadovšetko uctieva dané slovo, s čím sa aj skúsení podnikatelia nie vždy môžu pochváliť.
 
foto
 
foto
 
foto
 
O práci ZO Terra hovoril predseda Branislav Kuštra, potom i Milina Čiliaková a v mene kulpínskeho miestneho spoločenstva úspešnú činnosť mládeži zaželal Pavel Zima
 
Projekt pod názvom Náš priestor na náš spôsob úspešne a v stanovenej lehote zrealizovalo mládežnícke Združenie občanov Terra z Kulpína. ZO Terra na konkurze v rámci programu Mladí sú zákon – Juhobáčsky obvod, získalo podporu Novosadského humanitárneho strediska a finančnú podporu Ministerstva pre mládež a šport. Schválené im boli finančné prostriedky na zber starého nábytku, z ktorého si v kreatívnych dielňach sami zhotovili vybavenie pre svoje miestnosti.
 
foto
 
foto
 
foto
 
Projektom boli naplánované tri fázy. Prvou bol zber starého nábytku, predmetov, paliet a drevených debničiek. Pechorili sa i s ťažkými kusmi nábytku, ktoré na vlečkách prepravili pod striešku na trhovisko.V druhej fáze vyhrnuli rukávy, brúsili, pílili, farbili...až kým predmet neupravili na taký z predsáv.
 
foto
 
foto
 
V tretej fáze verejnosti chceli aj ukázať dielo svojich rúk. A veru sa aj mali s čím pochváliť. Ani páni majstri by chybu nenašli.
 
Nech sa im teda aj dobudúca darí!
 
Katarína Pucovská
Foto: Martin Pucovský

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články