November v SVD

November v SVD
 
V sobotu 9. novembra v Slovenskom vojvodinskom divadle (SVD) v Petrovci sa uskutoční 6. ročník koncertu slovenských vojvodinských zborov. Na ňom vystúpia domáce zbory: Zvony, Tília, Skala, Agape, Šafárik - starší zbor, W. F. Bystrý a Musica viva ako aj hosťujúce zbory zo Senty a Banskej Bystrice. Koncert sa začne o 18.00 h a vstup je voľný.
 
foto
 
Organizátorom zborového koncertu je Musica viva a jeho umelecká vedúca Mariena Stankovićová – Kriváková
 
foto
 
Zo SVD informujú aj o ich ďalších aktivitách zaplánovaných do konca mesiaca: V nedeľu 10. novembra o 20.00h SVD hosťuje v Kysáči s predstavením Opona nahor! Po zhodnotení festivalu a udelení cien na počesť odmenených Slovenské vojvodinské divadlo zahrá predlohu Petera Quiltera: Opona nahor! v réžii Dušana Bajina. Hrajú: Jasmina Kováčová, Mária Koruniaková, Olga Ćosićová, Katarína Kolárová a Anna Chrťanová-Leskovac.
 
V piatok 15. novembra o 18.30.h SVD hosťuje v Divadle Jozefa Gregora Tajovské vo Zvolene s predstavením Helverova noc. Viac TU: http://www.djgt.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=391&Itemid=188&lang=en
 
Podujatie venované našim seniorom Slnečná jeseň života bude prebiehať vo veľkej sieni SVD v sobotu 16. novembra.
 
V nedeľu 17. novembra o 20.00h v SVD vystúpi Slovenské divadlo VHV pri SKUS H. J. Čmelíka zo Starej Pazovy s víťazným predstavením Divadelného vavrínu pohybovým divadlom Babylon.
 
24. novembra o 20.00h: predstavenie Újvidéki Színháza Opera ultima (Novosadsko pozorište). Ide o predstavenie, ktoré na festivale divadelnej klasiky „Vršacká divadelná jeseň“ získalo najvyššie uznania: cenu za najlepšie predstavenie v celku, za najlepšiu réžiu, za najlepší herecký výkon, cenu za mladého herca, špeciálne cenu...
 
foto
 
SVD na sklonku mesiaca 29. novembra o 20.00h na vlastných divadelných doskách ešte raz zahrá svoju najnovšiu predlohu: Opona nahor!
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články