Rozspievaná a poetická mladosť

Rozspievaná a poetická mladosť
 
40. súťaž mladých recitátorov, ktorú organizuje slovenská redakcia Rádia Nový Sad sa uskutoční v sobotu 23. novembra o 10.00 hodine v štúdiu M Novosadského rozhlasu. Na nej sa zúčastní 63 mladých recitátorov zo všetkých našich slovenských prostredí. Tohtoročný XIV. Festival mladých spevákov slovenských ľudových piesní Rozspievaný Sriem tiež bude v sobotu 23. novembra so začiatkom o 19.00 hodine v sieni Slovenského národného domu v Šíde. Organizátorom je MOMS a SKUS Jednota Šíd, ktorý si v tomto roku pripomína 100 rokov svojej činnosti. V Selenči cez víkend odznejú dva koncerty slovenských ľudových piesní v podaní žiakov ZŠ Jána Kollára a Ľudového orchestra Zvonivá cimbalovka zo Selenče. V sobotu sa koncert začne o 18.00 a v nedeľu o 17.00.
 
foto
 
V Selenči sa hudbou a spevom predstaví sedemdesiatka spevavých ratolestí, ktoré majú v srdci slovenskú ľudovú pieseň a veľmi sa tešia na svoje vystúpenie s orchestrom, v slovenskom ľudovom kroji.
 
foto
 
Všetci organizátori pozývajú prísť podporiť ich a našu mladosť.

Komentárov  

0 #1 novinarka 2013-11-24 15:32
:-) Na XIV. Festivale mladých spevákov slovenských ľudových piesní Rozspievaný Sriem včera v Šíde zvíťazila Nataša Ćirković zo Starej Pazovy. Druhoumiestnená: Lara Ožvatová zo Solian a tretie miesto delia Andrea Halajová z Boľoviec i Danijela Greksová z Dobanoviec. Najautentickejšiu pieseň zaspievala Ruženka Lovásová z Bingule. Cenu obecenstva získal Alen Feltan zo Šídu a najautentickejší kroj mal Darko Babeľ z Bingule.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články