EXIT

EXIT
 
Včera večer v Holandsku, na ceremoniáli Európskych festivalových cien pre rok 2013 novosadský EXIT festival vyhlásili za najlepší európsky festival. Vlaňajší EXIT sa tak do dejín zapíše nielen s návštevnosťou asi 200.000 ľudí ale aj s prívlastkom najúspešnejšieho festivalového ročníka v jeho 14 ročných dejinách. EXIT získal prvé miesto spomedzi najväčších európskych festivalov. V konkurencii bolo viac ako 360 festivalov z 34 krajín. Hlasovania sa zúčastnilo vyše 620 tisíc ľudí z celého sveta.
 
foto
 
www.exitfest.org
 
To je prvýkrát, čo EXIT získal uvedený titul a prvé miesto v súťaži veľkých európskych festivalov. Predtým v roku 2007 bol iba vyhlásený za najlepší európsky festival ďalším dôležitým orgánom vo festivalovom svete, Festivalom Awards z Veľkej Británie. Vlaňajší EXIT je teda lídrom a aký bude tohtoročný?
 
Pätnásty ročník najlepšieho európskeho festivalu - a s novou koncepciou, je pomenovaný EXIT dobrodružstvo, ktoré sa začne na Petrovaradínskej pevnosti 10.-ho a potrvá do 13. júla 2014. Potom, po jednodňovej prestávke bude nasledovať druhá jeho časť, čiže v speve a tanci sa bude pokračovať na čiernohorskej pláži Jaz v Budve na Sea Dance Festivale. Z Nového Sadu sa totiž festival presťahuje na jednu z najkrajších pláží na Jadrane Jaz, kde v rovnakom rytme bude pokračovať v dňoch 15.-ho až 17. -ho júla.
 
Organizátori festivalu do stredy, v predpredaji ponúkali EXIT vstupenky a s nimi zdarma dávali aj vstupenku na druhú časť festivalu v Budve. Na takýto spôsob predali rekordný počet lístkov, až 11 tisíc, čo predstavuje historický rekord predaja vstupeniek v prvej ponuke, čiže pol roka pred začiatkom festivalu. Predaj vstupeniek v prvom propagačnom období sa viac ako zdvojnásobil v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka , čo potvrdzuje , že záujem o Exit 2014 je veľmi veľký.
 
Predaj vstupeniek pokračuje a o ponuke sa možno informovať na festivalovej webovej stránke, na ktorej píšu aj o tom, že tohtoročného víťaza európskych festivalov vyhlásili predovšetkým na základe hlasov divákov ako aj festivalovej poroty, zloženej z novinárov a organizátorov festivalu, ktorá mala 25 percentný podiel v rozhodnutí.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články