EXIT

EXIT
 
Včera večer v Holandsku, na ceremoniáli Európskych festivalových cien pre rok 2013 novosadský EXIT festival vyhlásili za najlepší európsky festival. Vlaňajší EXIT sa tak do dejín zapíše nielen s návštevnosťou asi 200.000 ľudí ale aj s prívlastkom najúspešnejšieho festivalového ročníka v jeho 14 ročných dejinách. EXIT získal prvé miesto spomedzi najväčších európskych festivalov. V konkurencii bolo viac ako 360 festivalov z 34 krajín. Hlasovania sa zúčastnilo vyše 620 tisíc ľudí z celého sveta.
 
foto
 
www.exitfest.org
 
To je prvýkrát, čo EXIT získal uvedený titul a prvé miesto v súťaži veľkých európskych festivalov. Predtým v roku 2007 bol iba vyhlásený za najlepší európsky festival ďalším dôležitým orgánom vo festivalovom svete, Festivalom Awards z Veľkej Británie. Vlaňajší EXIT je teda lídrom a aký bude tohtoročný?
 
Pätnásty ročník najlepšieho európskeho festivalu - a s novou koncepciou, je pomenovaný EXIT dobrodružstvo, ktoré sa začne na Petrovaradínskej pevnosti 10.-ho a potrvá do 13. júla 2014. Potom, po jednodňovej prestávke bude nasledovať druhá jeho časť, čiže v speve a tanci sa bude pokračovať na čiernohorskej pláži Jaz v Budve na Sea Dance Festivale. Z Nového Sadu sa totiž festival presťahuje na jednu z najkrajších pláží na Jadrane Jaz, kde v rovnakom rytme bude pokračovať v dňoch 15.-ho až 17. -ho júla.
 
Organizátori festivalu do stredy, v predpredaji ponúkali EXIT vstupenky a s nimi zdarma dávali aj vstupenku na druhú časť festivalu v Budve. Na takýto spôsob predali rekordný počet lístkov, až 11 tisíc, čo predstavuje historický rekord predaja vstupeniek v prvej ponuke, čiže pol roka pred začiatkom festivalu. Predaj vstupeniek v prvom propagačnom období sa viac ako zdvojnásobil v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka , čo potvrdzuje , že záujem o Exit 2014 je veľmi veľký.
 
Predaj vstupeniek pokračuje a o ponuke sa možno informovať na festivalovej webovej stránke, na ktorej píšu aj o tom, že tohtoročného víťaza európskych festivalov vyhlásili predovšetkým na základe hlasov divákov ako aj festivalovej poroty, zloženej z novinárov a organizátorov festivalu, ktorá mala 25 percentný podiel v rozhodnutí.
 
Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

urad

Letmo

ANDREJ SLÁDKOVIČ
(1820 – 1872)
200 rokov od narodenia

Marína

Marína moja! teda tak sme my
ako tie božie plamene,
ako tie kvety na chladnej zemi,
ako tie drahé kamene;
padajú hviezdy, aj my padneme,
vädnú tie kvety, aj my zvädneme,
a klenoty hruda kryje:
Ale tie hviezdy predsa svietili,
a pekný život tie kvety žili,
a diamant v hrude nezhnije!

 

Posledné komentáre

Posledné články