Čaroslováci znovu online

Čaroslováci znovu online
 
Po krátkom časovom úseku čaroslováci – čaro Slováci slovami znovu začarovali a spoločnými silami vydali 6. číslo Čaroslovu, jedinečného internetového časopisu slovenských žiakov z rozličných vojvodinských škôl: http://www.caroslov.rs/casopis/cislo6/
 
foto
 
Čaroslováci sa aj tentoraz usilovali zachovať kontinuitu s predchádzajúcou koncepciou časopisu a preto ani v tomto čísle nechýba vlastná tvorba, básne, úvahy, či správy, zaujímavosti a skúsenosti žiakov z rozličných škôl vo Vojvodine.
 
Najnovší Čaroslov so svojím zaujímavým a aktuálnym internetovým obsahom svedčí o všestrannosti našich žiakov, ale aj ich učiteľov. Ilustrovaný je žiackymi výkresmi a výstižnými fotografiami. Ale predovšetkým v ňom si žiaci cibria, zachovávajú a pestujú svoju materinskú reč, čo je jeden zo základných cieľov existencie tohto internetového časopisu.
 
Aj toto najnovšie číslo je dôkazom, že internetový Čaroslov posilňuje pocit spolupatričnosti a napomáha úsilie o zachovávanie a upevňovanie národnej identity, jazyka a kultúry slovenských vojvodinských žiakov.
 
Číslo vyšlo s finančným prispením ÚSŽZ z Bratislavy.
 
Obsahy časopisu možno sledovať na www.caroslov.rs
 
Prajeme príjemné čítanie.
 
prof. Mária Andrášiková

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články