Čaroslováci znovu online

Čaroslováci znovu online
 
Po krátkom časovom úseku čaroslováci – čaro Slováci slovami znovu začarovali a spoločnými silami vydali 6. číslo Čaroslovu, jedinečného internetového časopisu slovenských žiakov z rozličných vojvodinských škôl: http://www.caroslov.rs/casopis/cislo6/
 
foto
 
Čaroslováci sa aj tentoraz usilovali zachovať kontinuitu s predchádzajúcou koncepciou časopisu a preto ani v tomto čísle nechýba vlastná tvorba, básne, úvahy, či správy, zaujímavosti a skúsenosti žiakov z rozličných škôl vo Vojvodine.
 
Najnovší Čaroslov so svojím zaujímavým a aktuálnym internetovým obsahom svedčí o všestrannosti našich žiakov, ale aj ich učiteľov. Ilustrovaný je žiackymi výkresmi a výstižnými fotografiami. Ale predovšetkým v ňom si žiaci cibria, zachovávajú a pestujú svoju materinskú reč, čo je jeden zo základných cieľov existencie tohto internetového časopisu.
 
Aj toto najnovšie číslo je dôkazom, že internetový Čaroslov posilňuje pocit spolupatričnosti a napomáha úsilie o zachovávanie a upevňovanie národnej identity, jazyka a kultúry slovenských vojvodinských žiakov.
 
Číslo vyšlo s finančným prispením ÚSŽZ z Bratislavy.
 
Obsahy časopisu možno sledovať na www.caroslov.rs
 
Prajeme príjemné čítanie.
 
prof. Mária Andrášiková

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články