Malý grant pre veľkých škôlkarov

Malí sme a chceme sa vzdelávať, hrať a vyrastať v peknom slovenskom prostredí – je názov projektu PU Kolibri Kovačica, oddelenie škôlky Padina, ktorý získal finančné prostriedky z programu Rozvojovej spolupráce ODA-Malý grant veľvyslanectva Slovenskej republiky v Belehrade. Cieľom projektu je zlepšiť materiálno-technické podmienky v slovenskej škôlke a prispieť tým k skvalitneniu kultúrno-vzdelávacieho a osvetového procesu v najväčšej slovenskej dedine v zahraničí nákupom nových kusov vybavenia pre škôlku. Účelom projektu je zlepšiť podmienky vzdelávania, života najmenších Slovákov.

 

Malý grant pre veľkých škôlkarov

 

Malý grant pre veľkých škôlkarov

 

Medzi deti zavítala vzácna návšteva: veľvyslanec Slovenskej republiky v Belehrade J.E. Ján Varšo a predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Igor Furdík. Deti si pre vzácnu návštevu pripravili krátky kultúrny program, pochválili sa čo sa naučili...

 

Malý grant pre veľkých škôlkarov

 

Zlepšením podmienok sa cieleným spôsobom upevnia zručnosti, schopnosti a hodnoty slovenskej národnej kultúry v ústnej a písomnej forme a dosiahne sa tým kvalitnejšia úroveň vzdelania a zachovávania slovenského jazyka. Realizácia výmeny inventáru má dlhodobý vplyv na zmenu života, kvality vzdelávania, podpory rozvíjania zručností slovenských detí.


Doterajší inventár bol nakúpený pred viacej ako 37 rokmi, bo teda starý a nespĺňal hygienické podmienky pre deti. PU nemá doplnkové finančné prostriedky na výmenu inventára.


Nákupom inventáru podľa priloženého rozpočtu sa skvalitní život detí aj personálu.

 

Malý grant pre veľkých škôlkarov

 

Projekt napísala Asociácia pre edukáciu a regionálny rozvoj AERD Padina a získal finančnú podporu v hodnote 4 984€.

 

Malý grant pre veľkých škôlkarov

 

Daniela Ďurašová – zakladateľ AERD Padina

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články