Solidarita

Katastrofálne záplavy, ktoré zasiahli Balkán, zmobilizovali celé Srbsko a diaspóru a pomoc poskytuje aj zahraničie. Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes rozhodol o poskytnutí humanitárnej finančnej pomoci Srbsku vo výške 50 tisíc eur. Vláda Slovenskej republiky týmto krokom vyjadruje solidaritu so srbským ľudom pri prekonávaní dôsledkov vážnej živelnej pohromy. Solidárnosť so záplavami postihnutými obcami prejavili aj občania Báčskopetrovskej obce, ktorí dnes napoludnie do Krupnja vyprevadili konvoj s humanitárnou pomocou.

 

Foto: www.backipetrovac.rs


Foto: www.backipetrovac.rs

 

Občania, podnikatelia, lokálne samosprávy, mládežnícke organizácie, verejné podniky, lokálna organizácia červeného kríža a mimovládne organizácie z Báčskopetrovskej obce za pár dní zozbierali veľké množstvo humanitárnej pomoci. Dnes o 12. hodine 12 ton odevu, obuvi, potravín, hygienických potrieb ako aj 50.000 litrov fľaškovanej pitnej vody odoslali z Petrovca do zbratanej obce Krupanj. Zbierka šatstva a potravín pokračuje a ďalší kamión humanitárnej pomoci do Krupnja vyštartuje zajtra.

 

FOTO: Červený kríž z Báčskeho Petrovca


FOTO: Červený kríž z Báčskeho Petrovca

 

Z Červeného kríža z Báčskeho Petrovca informujú, že pomoc pre zasiahnutých povodňami prijímajú každý deň v čase 10,00 – 16,00 h v sklade vo dvore policajnej stanice. Prioritou sú fľaškovaná voda a konzervy potravín, ako aj plienky, hygienické prostriedky, detský odev a obuv, deky a paplóny. Informovať sa možno na telefón 021/782-565.

 

Foto: Mládežnícke združenie Eybl


Foto: Mládežnícke združenie Eybl

 

Do humanitárnej akcie sú osobitne zapojené mládežnícke organizácie zo všetkých štyroch miestnych spoločenstiev Báčskopetrovskej obce, ktoré nanajvýš zodpovedne vykonávajú naložené úlohy. Triedia a balia prinesenú pomoc, odvážajú ju do centier a zúčastnili sa aj pri záchranárskych prácach v Sriemskej Mitrovici a Bosute, z ktorého bolo evakuované celkové obyvateľstvo a dobytok.

 

Katarína Pucovská

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články