Jubilejný ročník súťaže

V sobotu 8. novembra sme už po 10. krát zorganizovali súťaž v pečení kysnutých koláčov. Aj tento rok sme prekročili hranice nášho regiónu a to hneď dva krát. Okrem našich najbližších susedov (Tajov, Králiky, Kordíky), prijali pozvanie kulpínske ženy so Srbska aj súťažiaci z obce Riečka z okresu Rimavská Sobota. Tí, ako jediní, mali aj mužské zastúpenie, čím príjemne oživili a spríjemnili celú akciu.

 

Jubilejný ročník súťaže

 

Počas programu prebiehala ochutnávka domácich pomazánok, do ktorej sa tento rok zapojilo 14 riečanských gazdiniek. V zasadačke bola výstava tradičných ľudových remesiel ako rezbárstvo, výroba píšťal a fujár, šperkárstvo, pernikárstvo, maľovanie na sklo, výroba sviečok, ukážka prípravy cukrárenských ozdôb. Čakanie na výsledky súťaže vyplnil univerzitný folklórny súbor Mladosť svojim spevom a tancom.

 

Jubilejný ročník súťaže

 

Tento rok boli udelené dve prvé miesta: obci Kulpín a Riečka, no víťazmi boli všetky zúčastnené družstvá. Dôkazom toho boli nie len vecné dary, ale hlavne veľký záujem divákov o chutné koláče, ktorých bolo, ako vždy, málo.

 

Jubilejný ročník súťaže

 

Ďakujeme organizátorom, všetkým, ktorí akokoľvek prispeli, no hlavne našim priateľom z Kulpína, ktorí znovu svojou prítomnosťou a kulinárskym umením obohatili túto našu tradičnú akciu. Ďakujeme predsedníčke Katke Zorňanovej, Márii Struhárikovej, Anke Zorňanovej, Márii Skalickej aj šoférovi delegácie Spasojovi Prodanovi.

 

Jubilejný ročník súťaže

 

Ľ. Turčányiová

Riečka (Slovensko)

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Miroslav Demák:
     September
     (Rómeo a Júlia)

Už je po všetkom
Koľko je ešte pred nami

Po prvom milovaní odpočívajú
na mojej dlani Romeo a Júlia
Krajina im tíško na viečka sadá
Zo všetkých strán septembrové ráno
padá na zrelé hrozná
...
Vtedy sa nikomu nechce dnu
a nikomu von Bývame zúfalo sami
Asi mám preto Merkucia
zo všetkých najväčšmi rád

Už je po všetkom A toľko
toľko je stále pred nami
(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články