Farm inkubátor organickej výroby

Program farm inkubátora organickej výroby je určený predovšetkým mladým ženám, potenciálnym farmárkam, ktoré si vďaka projektu vyvinú vlastnú organickú výrobu. Tak sa zníži nezamestnanosť a utvorí sa solídny základ na otvorenie nových pracovných miest. Včera v Selenči, v Stredisku pre organickú výrobu, projekt pod názvom Rozvoj farm inkubátora organickej výroby aj odštartoval a do jeho práce sa zapojilo desať nových budúcich výrobcov organických potravín. Projekt finančne podporuje veľvyslanectvo Nórskeho kráľovstva v Belehrade a potrvá do 02.12.2015.

 

Inkubátor pre organickú výrobu v Selenči včera po podpisovaní zmlúv začal s prácou

 

Inkubátor pre organickú výrobu v Selenči včera po podpisovaní zmlúv začal s prácou

 

Projekt realizuje Stredisko pre organickú výrobu, ktoré od roku 2013 spolupracuje na projektoch s veľvyslanectvom Nórska v Srbsku. Cieľom projektu je zaškolenie záujemcov, ktorí v inkubátore získajú základné praktické a teoretické poznatky o organickej výrobe, ktoré potom budú môcť implementovať na svojich majetkoch a vo vlastnej organickej výrobe.

 

Farm inkubátor organickej výroby

 

Účastníkom v inkubátore bude zabezpečené bezplatné používanie organicky prichystanej pôdy a fóliovníkov, náčinia, zavlažovacích systémov, organického osiva, ochranných prostriedkov a. i. V práci im budú pomáhať mentori, ktorí neustále budú dozerať výrobu a dávať rady a pokyny . Po uzávierke projektu a ukončení pobytu v inkubátore, účastníci sa budú môcť rozhodnúť či chcú v ňom zostať aj naďalej alebo ho opustia. Na konci projektu a výrobného cyklu všetci, ktorí úspešne zdolajú organický výrobný proces, získajú certifikáty o zvládnutí teoretických a praktických základov organickej výroby. O svojich organicky dopestovaných produktoch budú majitelia môcť svojvoľne rozhodovať.

Ďakujúc tejto zahraničnej finančnej podpore Stredisko mohlo realizovať všetky prípravy na začiatok projektu. Včera v Selenči v miestnostiach Strediska zmluvy o účasti v projekte podpísali desiati záujemcovia, čiže predstavitelia svojich tímov. Ich prácu budú dozerať štyria odborníci-mentori a to Monika Tomšíková, Libuša Fačarová, Vladimír Belička a Mirko Vlček. Inkubátor podporuje aj podnik Slovan progres, ktorý je aj zakladateľom Strediska a zároveň aj jeho oporou v práci.

 

Juraj Berédi - Ďuky

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Jozef Podhradský (1823 – 1915)

Tento náš smutný svet

Tento náš smutný svet je háj osikový,
nie je v ňom tichučkej hodiny života.
Obor zeme našej je veľký cintorín. –
Nič nie je peknejšie jak keď anjel v prachu
s osudom bojujúc na hroboch víťazí.

A v tom sveta jasne

A v tom sveta jasne
v tom plamennom mori
čo vlastne je krásne?
....
Večne krásne jest:
Život! V živote – perla večnosti sôvesť:
jediná nemrie, nehasne...

 

Posledné komentáre

Posledné články