85 rokov futbalu v Kulpíne

„V máji roku 1930 zbierkovú akciu na zakúpenie futbalového výstroja zorganizoval Ján Valentík (krajčír) a Michal Maglovský (stolár) za pomoci vtedajších entuziastov a milovníkov futbalu a tak sa im konečne podarilo v Novom Sade kúpiť 10 dresov červeno-citrónovej farby. Takto založený klub počas leta roku 1930 zohral niekoľko zápasov mimo Kulpína, lebo vlastného ihriska nemali. Podjeseň, začiatkom septembra roku 1930 futbalový klub si vypožičal 200 dinárov a Michal Maglovský, stolár, ktorý bol aj aktívnym hráčom, za pomoci niekoľkých fanúšikov, urobil prvé brány. Vtedy sa už musela riešiť otázka kde ich postaviť. Prvé ihrisko v Kulpíne bolo na takzvanom Rakićovom „jaraši", na konci dediny v blízkosti kanála. Roku 1958 futbalové ihrisko umiestnili v strede Kulpína. Zároveň s presťahovaním na nové ihrisko, vedenie futbalového klubu vykonalo aj premenovanie a tak namiesto SD Jadran, od toho času klub nesie meno FK Kulpín," napísal Michal Bažaľa v publikácii: Pamätnica 1930 – 1980 vydanej pri príležitosti 50 rokov FK Kulpín.

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

Pri tej príležitosti, čiže počas osláv 50. výročia založenia futbalového klubu, v roku 1980 položili základný kameň pre nový objekt na budúcom ihrisku, ktoré je umiestnené vedľa kanála a patrí do komplexu nového rekreačného strediska.

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

Neskôr, v roku keď oslavovali 75. výročie jestvovania svojho klubu, futbalisti Kulpína sa znovu ocitli v spoločnosti vojvodinských ligistov. Druhé miesto v Novosadskej oblastnej lige Kulpínčanom umožnilo, aby zopakovali úspech z roku 1999. O tom viac TU:
http://www.kulpin.net/o-kulpine/spolky-a-kluby/fk-kulpin

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

85 rokov futbalu v Kulpíne

 

Nech sa aj terajším kulpínskym futbalistom darí...

 

Katarína Pucovská

Foto Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články