Tam kde Dunaj striebrom žiari

Veliko Gradište a Strieborné jazero na Dunaji v týchto dňoch osobitne vítajú milovníkov ekologického a turistického filmu. Okrem televíznych spoločností, profesionálnych producentov a režisérov, v konkurencii SILAFEST-u súťažia aj obecné turistické organizácie, mimovládne organizácie a združenia, jednotlivci...V poradí siedmi medzinárodný festival sa začal 30. augusta a potrvá do 5. septembra a na ňom sa predstaví aj Slovensko a slovenský film. Predstavitelia veľvyslanectva SR z Belehradu na zajtrajšej prezentácii budú najprv rokovať s miestnou samosprávou o pripravovaných projektoch a možnostiach nadviazania spolupráce so slovenskými podnikateľskými subjektmi. Nainštalovaná bude tiež aj výstava insitného umenia z Kovačice a výšiviek a ručných prác žien z Dobanoviec. Dobanovčania prezentáciu ozvláštnia spevom a tancom a nevystane ani koštovka.

 

Tam kde Dunaj striebrom žiari

 

V rámci zajtrajšieho Slovenského dňa na filmovom festivale dokumentárneho ekologického a turistického filmu SILAFEST, napoludnie usporiadajú prezentáciu Slovenska ako turistickej destinácie. Premietané budú filmy Pavla Barabáša a Tomáša Hulíka z produkcie štúdia K2. V pokračovaní programu bude prezentácia slovenských špecialít spojená s ochutnávkou (kapustnica, bryndzové pirohy, korbáčiky, oštiepky...) a sladký stôl pripravia ženy z Dobanoviec. Festival je súťažného rázu a filmy hodnotí medzinárodná odborná porota.

Podľa slov Žeľka Čapeľu, predsedu Slovenského kultúrno-umeleckého spolku Šafárik v Dobanovciach, toto je už piata spoločná akcia, ktorú realizuje veľvyslanectva Slovenskej republiky v Belehrade za spolupráce dobanovského SKOS-u. Predošlá akcia – Slovenský deň na Vysokej turistickej škole v Belehrade, ktorú usporiadali v máji t.r. bola veľmi vydarená, o čom svedčia oduševnené potlesky profesorov a študentov a čo možno vidieť aj v tomto sedem minútovom video zábery:

 

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Jozef Podhradský (1823 – 1915)

Od večnosti bolo slovo

Od večnosti bolo slovo,
slovo bola sôvesť večná,
v sôvesti tej život, svetlo,
ktoré v svety sa rozlietlo.
Duch – príroda od večnosti,
skrytá v lone Stvoriteľa –
vo svety sa rozletela
ako dúha v sedem krás.
Rozlietli sa protistrany
s túhou, že sa v čelovieku
nájdu zas.

 

Posledné komentáre

Posledné články