Snemovali kulpínski lovci

Kulpínski poľovníci vlani vysadili 1500 sadeníc stromov a zostalo im ešte 500, ktoré plánujú sadiť, ibaže nemajú kde. Pri komasácii boli totiž zničené všetky remízy, ktoré pridelili novým majiteľom, takže v chotári nezostalo miesta pre žiadnu rozptýlenú zeleň. Keď ide o lov, trikrát usporiadali lov na zajaca, lovili ho však v ohraničenom počte, keďže ešte stále v chotári tejto diviny nieto nadostač. Bažantov lovili v 14. akciách, keď z voliéry vypustili úhrne 250 bažantov a zastrelili 184. Srnu tiež viackrát lovili, plánovali odstrel 9 kusov, nakoniec počet znížili na 7, keďže zhodnotili, že je sŕn menej, než očakávali. Lovili aj škodcov: zastrelili 25 líšok, 3 šakaly, 1 jazveca a 8 sivých vrán. O tom hovorili členovia kulpínskeho poľovníckeho spolku Bažant/Fazan na včerajšom výročnom zasadnutí.

 

Predseda spolku Branislav Plachtinský prečítal výročnú správu

 

Predseda spolku Branislav Plachtinský prečítal výročnú správu

 

Počas celého roka kulpínski poľovníci sa starali o divinu vo svojom lovnom revíri. Vlani do kŕmidiel v chotári vyniesli vyše 2t kukurice, ktorú sami dopestovali, desiatku ďatelinových bál a 100kg soli. Kŕmidlá v lovnom revíry majú urobené, avšak napájadlá, ktoré mali tiež, komasáciou boli zničené. Na tento rok si preto stanovili vybudovať nové.

 

Snemovali kulpínski lovci

 

Keď ide o práce na poľovníckom dome, ten má aj ubytovacie kapacity, pre ktoré vlani zabezpečili dva televízory. V tomto roku si vytýčili inštalovať na objekt slnečné kolektory, ktoré už majú zabezpečené, avšak prostriedkov na ich montáž doteraz chýbalo. V rámci poľovníckeho areálu je vybudovaná strelnica na hlinené terče a tiež aj voliera, v ktorej chovajú zo 500 bažantov.

 

Snemovali kulpínski lovci

 

Spolok pôsobí v rámci obecného Loveckého združenia „Petrovec" a kulpínski poľovníci spravujú poľovníckym revírom číslo 3 ktorý má 3.500 ha lovno-hospodárskej plochy. Kulpínski poľovníci prví vo Vojvodine založili lovno-turistickú organizáciu. Týmto spôsobom rozšírili svoju činnosť aj na lovnú turistiku, čo by malo prispieť k rozvoju dediny a dedinskej turistiky.

 

Snemovali kulpínski lovci

 

Kulpínski lovci tradične organizujú Prvomájový turnaj v triafaní hlinených holubov a súťaž vo varení paprikáša a počas Predslávnosťových dní v Kulpíne tiež organizujú podobné súťaže. Spolok má vyše 60 členov, z čoho je 10 čestných.

O spolku viac TU: http://www.kulpin.net/o-kulpine/spolky-a-kluby/polovnicky-spolok-fazan

 

Katarína Pucovská

Foto Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články