Prvý deň kulpínskych osláv

Posledný júlový víkend tradične patrí Kulpínu. Dnes a zajtra naša dedina oslavuje Deň Kulpína a súčasne prebiehajú aj Predslávnosťové dni v Kulpíne (PDvK) a Svadba voľakedy a dnes.

 

Prvý deň kulpínskych osláv

 

Oslavy sa začali ráno na rybárskej chate Zubáč, kde súťažili pionieri v love rýb na plavák. Okrem rybolovu žiaci propagovali aj jazdu na bicykloch a v popoludňajších hodinách predvádzali svoje schopnosti na školských ihriskách. Módna prehliadka svadobných šiat a Тоrtiáda tradične upútali veľkú pozornosť V Spolku kulpínskych žien je nainštalovaná výstava Svadobná výbava a na tému svadby upravili svoje stánky aj spolky žien z rôznych prostredí, ktoré dnes zavítali do Kulpína. Mládežnícke združenie Terra predstavilo projekt Chceme vedieť, preto čítame... ktorým ponúkajú knihy na čítanie a zároveň vyzývajú darovať knihy do ich knižnice. Výtvarná skupina КЕBY sa prezentovala so svojou najnovšou tvorbou.

 

Prvý deň kulpínskych osláv

 

V sieni Poľnohospodárskeho múzea podvečer usporiadali slávnostné zasadnutie Rady MS Kulpín s prezentáciou publikácie Kulpin via Riečka a naopak – 10 rokov krásneho priateľstva, na ktorom sa zúčastnila aj delegácia partnerského mesta Riečka.

Gala koncert prebiehal v parku Poľnohospodárskeho múzea. Vystúpili SKUS Hrdinu Janka Čmelíka zo Starej Pazovy, SKUS Jednota z Hložian a KUS Metropolitu Stefana Stratimirovića z Kulpínu. Po ukončení gala koncertu javisko patrilo novosadskej skupine SPECTRUM.

 

Prvý deň kulpínskych osláv

 

Kulpínske oslavy pokračujú aj zajtra, kedy bude športový ale aj duchovný deň. Súťažiť budú poľovníci, šachisti a futbalisti a zaplánovaná je aj demonštrácia silového športu a kick boxu. Kulpínske oslavy zajtra podvečer uzavrie chrámový koncert domáceho cirkevného spevokolu a obecného zboru Credimus.

Našu fotogalériu náhradne doplníme fotografiami z kulpínskych osláv vo vysokom rozlíšení.

 

Katarína Pucovská

Foto Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Miroslav Demák:
     September
     (Rómeo a Júlia)

Už je po všetkom
Koľko je ešte pred nami

Po prvom milovaní odpočívajú
na mojej dlani Romeo a Júlia
Krajina im tíško na viečka sadá
Zo všetkých strán septembrové ráno
padá na zrelé hrozná
...
Vtedy sa nikomu nechce dnu
a nikomu von Bývame zúfalo sami
Asi mám preto Merkucia
zo všetkých najväčšmi rád

Už je po všetkom A toľko
toľko je stále pred nami
(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články