BIBIANA v Báčskej Palanke

Stalo sa už tradíciou, že predstavitelia BIBIANY, Medzinárodného domu umenia pre deti v Bratislave pravidelne navštevujú svojich krajanov v Srbsku. Táto myšlienka vznikla ešte v roku 2009. Zásluhu pre takéto stretávanie majú dve osoby z Kovačice Pavel Babka a Pavel Baláž, ako aj Matica Slovenská v Srbsku. Ubehlo už osem rokov od prvej návštevy do Srbska. Tohto roku, v pláne návštev BIBIANY bola umiestnená aj Báčska Palanka.

 

BIBIANA v Báčskej Palanke

 

Dňa 26. augusta výstava najlepšie ohodnotených umeleckých kresieb bola nainštalovaná v báčskopalanskom Slovenskom dome. Touto príležitosťou riaditeľ BIBIANY, Ing. Peter Tvrdoň, poinformoval návštevníkov o činnosti a aktivitách BIBIANY. Keďže ide o medzinárodný dom umenia pre deti, všetky deti ktoré si prišli pozrieť túto výstavu dostali aj krásne darčeky. Po uzavretí výstave, nasledovalo občerstvenie a zákuska pre nám vždy srdečné vítaných hostí.

 

BIBIANA v Báčskej Palanke

 

V nasledovných dňoch výstava bola nainštalovaná aj v Silbaši (27. august) a Kovačici (28. august). Tohto roku sa na zozname miest v ktorých už mali príležitosť si pozrieť výstavy BIBIANY v minulých rokoch (Aradáč, Báčský Pretrovec, Belehrad, Biele Blato, Binguľa, Dobanovce, Erdevík, Jánošík, Kovačica, Kysáč, Ľuba, Nový Sad, Stará Pazova, Vojlovica), našli aj dve nové miesta: Báčska Palanka a Silbaš.

 

BIBIANA v Báčskej Palanke

 

Martin Kováč

 

Vlani Bibiana bola v Srieme, o čom viac TU:
http://www.kulpin.net/archiv/22-aktuality/aktuality/8478-bibiana-v-srieme

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články