Milina Chrťanová v pokrajinských orgánoch správy

Milinu Chrťanovú z Kysáča, bábkoherečku a novinárku, členku strany Slováci vpred! vymenovali za námestníčku – asistentku pokrajinského ministra pre vzdelávanie, predpisy, správu a národnostné menšiny. Pavel Surový, predseda strany Slováci vpred! a pokrajinský poslanec povedal, že si vládnuca strana SNS, s ktorou je jeho strana v koalícii na pokrajinskej úrovni, týmto spĺňa daný sľub o zabezpečení jedného miesta v niektorom pokrajinskom sekretariáte pre stranu Slováci vpred!

 

Milina Chrťanová

 

Asistentov pokrajinských tajomníkov vymenúva a odvoláva Pokrajinská vláda na štyri roky na návrh pokrajinského tajomníka.

Pokrajinský sekretariát pre vzdelávanie, predpisy, správu a národnostné menšiny – národnostné spoločenstvá vedie Mihály Nyilas, ktorý má zástupcu, podtajomníka a piatich asistentov. Milina Chrťanová bude mať na starosti oblasť národnostných spoločenstiev. V súčasnosti je to najvyššia funkcia, ktorú zastáva predstaviteľ slovenskej národnostnej menšiny v pokrajinských orgánoch správy. Webová prezentácia aktivít tohto sekretariátu sa vedie aj po slovensky TU:
http://www.puma.vojvodina.gov.rs/index.php?lang=4

Milina Chrťanová vyštudovala na VŠMU v Bratislave bábkoherectvo, po čom sa 10 rokov zaoberala novinárstvom. Zamestnaná bola v Slovenskej redakcii Rádia Nový Sad, kde mala na starosti detský program a odkiaľ odišla pracovať do rodinnej súkromnej firmy. Nezanedbala ani recitátorstvo a divadelníctvo, bývala členkou odborných porôt v recitačných súťažiach, viedla literárno-recitačno-divadelné dielne a podpísala sa aj pod réžiu tieňohry pod názvom Zatúlané sny.

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

+3 #1 RE: Milina Chrťanová v pokrajinských orgánoch správyvojak 2017-02-09 18:51
Vivat! Budeme mať Slovenku v administrácii.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Letmo

Pavel Čáni (1928 – 1999)

My a čas

Zľadovatený peň osihoteného
orecha,
čo sa kedysi povýšene pýšil
medzi platanmi,
prináša mi vôňu mramora,
veľkosť vzdorovania
afirmáciu snov
a spoznanie:
že si len veci môžu večne
uťahovať z času.

My a naše city a tvorivé
myšlienky
ešte stále musíme uctievať
najväčšieho lúpežníka, čo sa
menuje – čas...

 

Posledné komentáre

Posledné články