Spolok žien

Lana, malá geniálka

V Belehrade v kongresovej sieni Sava strediska v nedeľu 16. júna 2019 prebiehala IV. medzinárodná Olympiáda v mentálnom počítaní Malac Genijalac. Na tomto prestížnom podujatí sa zúčastnilo zo 1200 súťažiacich vo veku 4 až 14 rokov z pätnástich krajín a zo 182 škôl. Účastníci boli zo Srbska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Chorvátska, Macedónska, Maďarska, Švajčiarska, Ruska, Ukrajiny, Slovenska... Z vlaňajšieho podujatia do Kulpína sa dostala jedna medaila. Sedemročný Kulpínčan Filip Šušerský obsadil tretie miesto a v tomto roku bronzovú medailu získala o rok staršia Lana Ivaniševićová z Báčskeho Petrovca, ktorá má po mame Jaroslave (rod. Koruniakovej) tiež kulpínske korene. Blahoželáme!

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Foto: Malac Genijalac Bački Petrovac

 

Na tohtoročnej olympiáde Báčskopetrovskú obec reprezentovali Lana Ivaniševićová, Filip Šúšerský a Petra Sirácká, ktorých viedla učiteľka Tanja Petković. Olympiáda v mentálnom počítaní tradične vyvoláva veľký záujem verejnosti, keďže súťažiaci veľkou rýchlosťou spočitujú veľký počet čísel. Najatraktívnejšou býva disciplína Anzan – ide o výpočet dlhého reťazca čísel, ktoré sa na obrazovke premietajú extrémne vysokou rýchlosťou: až 3 čísla za sekundu!

Malac Genijalac je medzinárodný vzdelávací systém zameraný na zdravý vývoj mozgu dieťaťa. Cieľom „malého géniusa" je povzbudzovať a rozvíjať intelektuálne zručnosti a schopnosti detí od včasného detstva. V nadväznosti na túto víziu Malac Genijalac úspešne kombinuje to najlepšie z rôznych svetov, pričom uplatňuje vzácne skúsenosti z Východu a Západu.

Škola mentálnej aritmetiky Malac Genijalac rozvíja proces rýchleho počítania na princípe starovekého japonského počítadla „abakus". Tréningami sa cvičia aj iné mentálne kapacity akými sú pamäť, koncentrácia, vizualizácia, analytickosť a logika. Sloganom školy je: My školíme deti, ktoré menia svet!

O vlaňajšej súťaži TU: http://www.kulpin.net/o-kulpine/vzdelavanie/zs-j-a-komenskeho/dejiny-skoly/22-aktuality/aktuality/10271-filip-maly-genius

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

Posledné komentáre

Posledné články