Domovská

Z Hložian do Aradáča a ďalej do Kysáča

Taká je tohtoročná prvá časť púte zimnej akcie Slovenského vydavateľského centra Zima s knihou, v ktorej SVC každoročne prezentuje svoju minuloročnú činnosť. Riaditeľ vydavateľstva Vladimír Valentík so zimnou knižnou akciou v tomto roku vyštartoval z Hložian, kde osobitne predstavil najnovšie memoárové prózy Viery Benkovej. Včera v Aradáči dôraz kládol na knihy manželskej dvojice Kataríny a Ivana Bagľašovcov a už na utorok 13. februára Kysáčania sa budú môcť bližšie zoznámiť s tvorbou Daniela Pixiadesa. V Aradáči, okrem prezentácie knihy ľudovej slovesnosti pre deti Enike benike krikel bé Kataríny Mosnákovej Bagľašovej, usporiadali aj krst knihy Dr. Ivana Bagľaša Osobnosť, základné psychické potreby a motivácia ako prediktory well-beingu v pracovnom a akademickom prostredí.

 

Foto dokumentácia Kataríny Mosnákovej Bagľašovej

 

Foto dokumentácia Kataríny Mosnákovej Bagľašovej

 

Foto dokumentácia Kataríny Mosnákovej Bagľašovej

 

S knihou Enike benike krikel bé sa literárna verejnosť už viackrát oboznámila, o nej viac TU: http://www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/10053-vystava-s-prezentaciou. Kniha aradáčskeho rodáka Ivana Bagľaša Osobnosť, základné psychické potreby a motivácia ako prediktory well-beingu v pracovnom a akademickom prostredí vyšla spod tlače začiatkom tohto roka v Slovenskom vydavateľskom centri v spoluvydaní s Pedagogickou fakultov UMB v Banskej Bystrici ako 18. zväzok v rámci edície Vedecké zošity. Povedal Vladimír Valentík a dodal, že je to zároveň aj prvá vedecká kniha z oblasti psychológie napísaná a vydaná v radoch vojvodinských Slovákov. Podľa jeho slov, v rámci tejto edície najčastejšie vychádzali knihy z lingvistiky, zriedkavejšie z historiografie alebo pedagogiky. Najnovšia publikácia uvedenej edície je z oblasti pozitívnej psychológie, v ktorej výskum medziiným porovnáva zamestnancov a študentov na Slovensku a v Srbsku.

 

Foto dokumentácia Kataríny Mosnákovej Bagľašovej

 

Foto dokumentácia Kataríny Mosnákovej Bagľašovej

 

Foto dokumentácia Kataríny Mosnákovej Bagľašovej

 

V rámci večierka Ivanovi Bagľašovi boli odovzdané autorské výtlačky. Ide o odbornú knihu, ktorá je rozšírením jeho doktorskej dizertačnej práce.

Včerajší literárny večierok usporiadal Miestny odbor Matice slovenskej a na ňom vystúpili i žiaci základne školy.

Ďalšia zastávka Zimy s knihou bude v utorok 13. februára v Kysáči. O 18.00 v Knižnici M. Babinku Spolok kysáčskych žien privíta Vieru Benkovú, Katarínu Pucovskú a Vladimíra Valentíka.

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

0 #1 Sv. Cyril znovu na Slovensku..pd 2018-02-10 22:38
Bratislava 10. februára (TASR) – Pri príležitosti sviatku spolupatrónov Európy, svätých Cyrila a Metoda, ktorý pripadá na stredu 14. februára, si ich pripomenú veriaci počas svätej omše. Tá sa uskutoční v sobotu v Kostole svätého Kríža v bratislavskej mestskej časti Devín o 14.00 h.

Omša sa bude niesť v duchu 1150. výročia schválenia prekladu liturgie do staroslovienčiny. "Počas dňa si ľudia budú môcť uctiť relikvie duchovných učiteľov sv. Cyrila a sv. Klementa priamo v kostole," povedal Marián Šuran z občianskeho združenia Dedičstvo otcov. Pri tejto príležitosti v sobotu otvoria v kultúrnom dome v Devíne aj výstavu, ktorá je venovaná prvej písomnej kultúre Slovákov.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus