Domovská

Požiar v Kulpíne

Správa o požiari sa bleskurýchle šírila dedinou. Keď sa rozchýrilo, že horí u Maglovskov, u Ondra Maglovského, maestra, prichádzali pomáhať nielen susedovci, ale aj tí spoza chotára. Veď, známeho virtuóza na harmonike poznajú všetci, a to nielen v Kulpíne. Napriek sláve maestro Maglovský vždy bol jednoduchý, skromný a vždy ochotný pomáhať. Preto má aj množstvo priateľov. Nikdy však nepotreboval veľa, len kúsok vlastného neba a krov nad hlavou... Ten mu však dnes, v čase keď sa autobusom s manželkou vracal z práce, zničil požiar. Po návrate domov, strechy už nebolo. Požiarnici ju hasili a susedovci zachraňovali veci z domu. Do neskorých nočných hodín prichádzali aj priatelia syna Paľka ponúkať pomoc. Kto bude mať zajtra čas, každá pomoc bude vzácna.

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar vzplanul o asi 17,40 v zadnej časti domu, kde bola tzv. „letná kuchynka". Keďže tam bolo aj drevo na kúrenie, požiar sa rýchlo rozhorel. Hasičom príchod z Petrovca dlhšie trval kvôli prácam na rekonštrukcii cesty medzi Petrovcom a Kulpínom. Cez most je doprava zvlášť spomalená. Požiarnikom sa predsa podarilo zachrániť časť krovovej konštrukcie a uhasiť požiar skôr ako by sa bol rozšíril na celý dom.

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Požiar v Kulpíne

 

Dvaja hasiči zostali v dome aj cez noc a dbajú, aby sa pozostalé hrady znova nechytili horieť. Dom je nasiaknutý vodou, prúd vypnutý, to najdôležitejšie presťahované k susedovcom. Celá rodina uchýlená u dobrých ľudí.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus