Domovská

Deň národnostných menšín v Gunji

Koordinácia župných rád národnostných menšín Vukovarsko-sriemskej župy z Chorvátska už tradične organizuje podujatie Deň národnostných menšín Vukovarsko-sriemskej župy. Tohto roku hostitelia boli príslušníci bosniackej národnostnej menšiny, a tak v nedeľu 13. mája 2018 v Gunji privítali všetky národnostné menšiny, žijúce na území Vukovarsko-sriemskej župe: rómsku, ukrajinskú, rusínsku, srbskú, nemeckú, maďarskú, bosniacku, albánsku a slovenskú.

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Slovenskú menšinu aj tento rok predstavovali všetky Matice, ktoré fungujú na území župy, a sú to Matica slovenská Radoš, Matica slovenská Soľany a Matica slovenská Ilok. Vo folklórnom programe Slovákov aj tento rok sa predstavovali členovia Matice slovenskej Ilok, ktorí vystúpili s tancami zo Slovenska.

O úpravu stánku sa postarali členovia Matice slovenskej Ilok a Radoš. Koláče mali na starosti a ich veru aj napiekli Radošanky a Solianky. Všetky ostatné menšiny tiež pripravili svoj stánok, aby čo najlepšie predstavili svoju národnostnú menšinu. Tu sa mohli vidieť krásne ručné práce, ochutnať všelijaké špeciality, slané, sladké...

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Deň národnostných menšín v Gunji

 

Na podujatí sa zúčastnil aj podpredseda Zväzu Slovákov Zlatko Pucovský, podpredseda Rady slovenskej národnostnej menšiny mesta Ilok Vladimír Knapček, predseda Rady slovenskej národnostnej menšiny Osietsko-baraňskej župy Franjo Kanđera a predseda Rady slovenskej národnostnej menšiny Vukovarsko-sriemskej župy Milan Pucovský.

Podujatie slávnostne otvorili zástupcovia župana Vukovarsko-sriemskej župy Josip Dabro i Đorđe Čurčić. Po obchôdzke stánkov všetkých národnostných menšín a degustácií vystavených špecialít sa pokračovalo v programe, kde sa na javisku pred preplnenou sálou všetky menšiny predstavili s folklórnym a speváckym programom.

 

Anna Pucovská

Foto: Zlatko Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Tomáš Čelovský (1958)

Objavy

Bola to zaujímavá hra
Nakúkať zvedavo
životu do karát
sám
Priúčať sa pravidlám hry
s pocitom dieťaťa
čo prvýkrát vyšlo na povalu
A nakoniec zistiť
že môžeš získať hociktorú kartu
Iba jednu nie

Tým posledným tromfom
čo si ho skrýva v rukáve
so sebavedomým úsmevom
tým ťa nakoniec dorazí

No predsa hráš
Inak nemožno
Hráš
teda si

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus