Domovská

Kultúrno-umelecký program v Binguli

V rámci SKUS M.R. Štefánika v Binguli pôsobí detská folklórna, detská divadelná a detská spevácka odbočka. Hráme divadlá, tancujeme, spievame a vystupujeme. Láska k hudbe, tancu či umeniu sa prenáša z pokolenia na pokolenie. Dokázali sme to aj v sobotu 19. mája 2018.

 

Kultúrno-umelecký program v Binguli

 

Slovenský kultúrno-umelecký spolok Milana Rastislava Štefánika v sobotu 19. mája zorganizoval Kultúrno-umelecký program s premiérou predstavenia O binguľských prasiatkach... je to divadelné predstavenie ktoré čerpá témy zo známej ľudovej rozprávky O troch prasiatkach.

 

Kultúrno-umelecký program v Binguli

 

Jedného dňa tri malé prasiatka sa rozhodli odísť z chlieva a nájsť si vlastné domčeky. Ako si povedali, tak aj urobili. Rozprávka pokračuje s malými obmenami toho, ako sme si zvykli... Réžiu mala na starosti Tijana Farkašová, ktorá na námet ľudovej rozprávky upravila text. Kostýmy pripravili rodičia a scénografiu náš šikovný scénograf Kristijan Horvát. Mladí divadelníci podali skvelý výkon. S uvedenou predlohou sa tohto roku chystajú na 25. Prehliadku slovenskej detskej divadelnej tvorby 3xĎ.

 

Kultúrno-umelecký program v Binguli

 

Detský folklórny súbor, ktorý pôsobí pod menom Čerešničky (ml. a st. skupina) vystúpil s choreografiou Prútikový tanec. S touto choreografiou vystúpia na 25. detskom folklórnom festivale Zlatá brána v Kyšáči. Autorkou a nacvičovateľkou je Tijana Farkašová a vedúcim orchestra je Kristián Ruman. Túto choreografiu po prvýkrát predstavili domácemu obecenstvu.

 

Kultúrno-umelecký program v Binguli

 

Choreografiu Zvrtni že sa sedem ráz, či široký rubáč máš... autorky Tijany Farkašovej pod vedením vedúceho orchestra Kristiána Rumana zatancovala staršia skupina.

 

Kultúrno-umelecký program v Binguli

 

Speváci, ktorí sa zúčastnili na festivale Keď si ja zaspievam v Šíde svojím hlasom zapôsobili aj na binguľské obecenstvo. Boli to Luka Valent, Nevana Vlaisavljevićova a Luka Malenić zo SKUS Jednota zo Šídu. Všetkých spevákov nacvičovala vedúca speváckej odbočky Nataša Kolárová.

 

Kultúrno-umelecký program v Binguli

 

Vystúpili aj Emília Bažíková a Anastasia Škul'cová zo SKUS Mladosť z Lugu. Spevákov sprevádzal Kristijan Horvát a vedúci orchestra Kristián Ruman. Speváčky nacvičila Viera Bazaľová.

 

Kultúrno-umelecký program v Binguli

 

Ďakujeme úprimne všetkým účastníkom.Sme nesmierne šťastní a vďační za ich ochotu, lásku a snahu pomôcť. Prítomní sa účinkujúcim za pekný umelecký zážitok a vynaložené úsilie odvďačili potleskom pri ktorom nešetrili dlane.

 

Predseda SKUS M.R.Štefánik Milko Horvát a choreografka a režisérka Tijana Farkašová

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Paľo Bohuš
Jesenná duma (úryvok)
...
Ja mám rád Sejky,
tekvice žlté, ako slnká,
jesennú hrču smútku
v hrdle,
peniaze listov, čo sa
míňajú
topole pri Begeji
a sladkú, šíru tichosť...

Strácanie hľadám
v kukuričných lesoch,
šuchotavé strácanie
v krvavej vinici
hrozná zabudnutia.
Dym môjho ohňa
po zemi sa stelie.
...

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus