Domovská

Pomoc pre Draganu

Ešte pred rokom sa tešila zo života. Končila strednú hudobnú školu Isidora Bajića v Novom Sade ako žiačka generácie. Jarmila Juricová Stupavská jej prednášala Solfegio a priprávala ju na republikové a medzinárodné súťaže. Dragana vždy bola milá, usilovná, ochotná a skromná a aj preto bola obľúbená medzi rovesníkmi, ale aj medzi profesormi. Skromná, ale plány mala veľké. Dosiahnuté úspechy jej umožnili zapísať sa na Fakultu hudobných umení v Belehrade. Začiatok štúdií bol sľubný. Bolo sa z čoho tešiť. Čoskoro však nasledoval preukrutný životný úder. Diagnostikovaná rakovina – adenokarcinóm vaječníkov IV. stupňa. Napriek tomu Dragana nestráca nádej, snaží sa usmievať a chce žiť. Jej mama prosí o pomoc a k prosbe sa pripája aj Jarmila Juricová Stupavská, spolužiaci, študenti, priatelia, známi...

 

Pomoc pre Draganu

 

Pomoc pre Draganu

 

„Keďže bola dobrá aj z predmetu, ktorý ja prednášam, každý rok som ju chystala na republikovú a medzinárodnú súťaž. Mala som príležitosť s ňou robiť aj individuálne. Nič jej nebolo ťažko. Keď už bola tretiačka a maturantka, pomáhala mi chystať mladších pre súťaže. Čokoľvek som ju poprosila, ochotne a s úsmevom to urobila. Bola mojou ´sekretárkou´ aj pomocníčkou," hovorí Jarmila Juricová Stupavská a dodáva:

„Ja som to dieťa nikdy nevidela bez úsmevu. Ani teraz keď je chorá. Je v Turecku na liečení, dnes sme si písali a vraví, že je jej tam dobre, ubytovanie je slušné, sestričky a lekári milí... ibaže musí ležať a to ju strašne veľmi bolí..."

Prvé príznaky ochorenia sa zjavili vlani. Koncom novembra 2017 Dragana pocítila silnú bolesť brucha. Doteraz prešla tri cykly chemoterapie a potrebná je ďalšia liečba v zahraničí. Jeden mesiac v Turecku stojí 20.000 euro. Na prvý mesiac peniaze nazbierali, takže je Dragana s matkou už v Turecku.

 

Pomoc pre Draganu

 

Pomoc pre Draganu

 

Link na humanitárnu nadáciu:
http://www.budihuman.rs/sr/korisnik/501/dragana-stanimirov

Prvá srbská TV o Dragane urobila príspevok:
ttp://www.prva.rs/web-tv/info/exploziv/41271/exploziv---05062018/119068/draganina-pesma.html#.WxbO7Jm2uKw.facebook

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Miroslav Demák:
     September
     (Rómeo a Júlia)

Už je po všetkom
Koľko je ešte pred nami

Po prvom milovaní odpočívajú
na mojej dlani Romeo a Júlia
Krajina im tíško na viečka sadá
Zo všetkých strán septembrové ráno
padá na zrelé hrozná
...
Vtedy sa nikomu nechce dnu
a nikomu von Bývame zúfalo sami
Asi mám preto Merkucia
zo všetkých najväčšmi rád

Už je po všetkom A toľko
toľko je stále pred nami
(úryvok)

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus