Domovská

Kulpínčania na Klenovskej Rontouky 2018

Gemersko-malohontské folklórne slávnosti Klenovská Rontouka 2018 sa po 40. krát uskutočnia v obci Klenovec a prebiehať bude v dňoch 22. – 24. júna 2018. Je to nadregionálny folklórny festival spevu, hudby, tanca, remesiel a gastronómie s medzinárodnou účasťou. V tomto roku sa na ňom zúčastnia aj dva súbory z Kulpína, srbský a slovenský kultúrno-umelecký spolok KUS Stefana Stratimirovića a KUS Zvolen. Kulpínčania vystúpia najprv v piatok predpoludním v Dome kultúry v Hnúšti a potom v piatok podvečer a sobotu popoludní na námestí v Klenovci. Záver sobotňajšieho večera bude patriť FS Lúčnica.

 

Kulpínčania na Klenovskej Rontouky 2018

 

Kulpínčania na Klenovskej Rontouky 2018

 

Hosťami slávností budú Očovan z Očovej, Technik z Bratislavy, Goral zo Suchej Hory, Terchovec z Terchovej, Kýčera z Čierneho Balogu, Rusin Čendeš orchestra, trombitáši Bratia Štefánikovci z Púchovskej doliny, Hornolitovskí kuruci z Liptovského Mikuláša, Portáši z Moravy, Dobrona z Dobrej Nivy, ŽSSk Marína zo Zvolena, Zvolen a KUS Metropolitu Stefana Stratimirovića zo Srbska, Drieske Nijpers z Belgicka a v programoch sa predstavia aj regionálne folklórne kolektívy a sólisti z Rimavskej Soboty, Hnúšte, Tisovca, Revúcej, Muráňa, Muránskej Zdychavy, Revúčky, Klenovca.

 

 

V rámci podujatia sa návštevníci a účastníci budú môcť zapojiť do školy spevu, tanca, tradičných remeselných techník. Nebude chýbať Jarmok remesiel, prehliadka heligonkárov, súťaž ľudových hudieb, súťaže tradičných gastronomických špecialít a súčasťou podujatia bude aj zápis do knihy rekordov v tkaní najdlhšieho pokrovca za 24 hodín. Nebudú chýbať zaujímavé výstavy a to prezentácia diela 12 remeselných majstrov z regiónu v kultúrnom dome a miniatúry krojovaných bábik.

Klenovec sa nachádza v Banskobystrickom kraji, v okrese Rimavská Sobota.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Zlatko Benka

Sneh

...
Čo všetko sa ešte treba dozvedieť o prírode
Čo všetko treba poobjavovať v zozname
jej zázrakov
Nech ťa ochraňuje táto dobrá zem
I rastlinky nech ti pomôžu
Tí matrikári časov
Si v polohe vtáka Vo všetkých bodoch
jeho príčinlivého letu odrazu

Nízko a celkom blízko
Akoby v sebe Prúdi vzduch v človeku
V zastavenom víchre celkového diania
V ohlášaní sa snehu
v snehu

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus