Domovská

Kulpínčania na Klenovskej Rontouky 2018

Gemersko-malohontské folklórne slávnosti Klenovská Rontouka 2018 sa po 40. krát uskutočnia v obci Klenovec a prebiehať bude v dňoch 22. – 24. júna 2018. Je to nadregionálny folklórny festival spevu, hudby, tanca, remesiel a gastronómie s medzinárodnou účasťou. V tomto roku sa na ňom zúčastnia aj dva súbory z Kulpína, srbský a slovenský kultúrno-umelecký spolok KUS Stefana Stratimirovića a KUS Zvolen. Kulpínčania vystúpia najprv v piatok predpoludním v Dome kultúry v Hnúšti a potom v piatok podvečer a sobotu popoludní na námestí v Klenovci. Záver sobotňajšieho večera bude patriť FS Lúčnica.

 

Kulpínčania na Klenovskej Rontouky 2018

 

Kulpínčania na Klenovskej Rontouky 2018

 

Hosťami slávností budú Očovan z Očovej, Technik z Bratislavy, Goral zo Suchej Hory, Terchovec z Terchovej, Kýčera z Čierneho Balogu, Rusin Čendeš orchestra, trombitáši Bratia Štefánikovci z Púchovskej doliny, Hornolitovskí kuruci z Liptovského Mikuláša, Portáši z Moravy, Dobrona z Dobrej Nivy, ŽSSk Marína zo Zvolena, Zvolen a KUS Metropolitu Stefana Stratimirovića zo Srbska, Drieske Nijpers z Belgicka a v programoch sa predstavia aj regionálne folklórne kolektívy a sólisti z Rimavskej Soboty, Hnúšte, Tisovca, Revúcej, Muráňa, Muránskej Zdychavy, Revúčky, Klenovca.

 

 

V rámci podujatia sa návštevníci a účastníci budú môcť zapojiť do školy spevu, tanca, tradičných remeselných techník. Nebude chýbať Jarmok remesiel, prehliadka heligonkárov, súťaž ľudových hudieb, súťaže tradičných gastronomických špecialít a súčasťou podujatia bude aj zápis do knihy rekordov v tkaní najdlhšieho pokrovca za 24 hodín. Nebudú chýbať zaujímavé výstavy a to prezentácia diela 12 remeselných majstrov z regiónu v kultúrnom dome a miniatúry krojovaných bábik.

Klenovec sa nachádza v Banskobystrickom kraji, v okrese Rimavská Sobota.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Jozef Podhradský (1823 – 1915)

Tento náš smutný svet

Tento náš smutný svet je háj osikový,
nie je v ňom tichučkej hodiny života.
Obor zeme našej je veľký cintorín. –
Nič nie je peknejšie jak keď anjel v prachu
s osudom bojujúc na hroboch víťazí.

A v tom sveta jasne

A v tom sveta jasne
v tom plamennom mori
čo vlastne je krásne?
....
Večne krásne jest:
Život! V živote – perla večnosti sôvesť:
jediná nemrie, nehasne...

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus