Domovská

Kovačický október a Rozspievané klenoty 2018

Oslavy Kovačického októbra sa začnú zajtra popoludní o 17.00 kladením vencov k pomníku padlým bojovníkom v druhej svetovej vojne. Večer o 21. h na námestí pred obecným domom vystúpia Đorđe David i Amadeus bend. V nedeľu 30. septembra v športovom centri Slávia usporiadajú súťaž vo varení fazuľovice. Ústredné oslavy sú naplánované na prvý októbrový víkend. Najviac podujatí bude v sobotu 6. októbra, keď počas celého dňa na námestí bude prebiehať rad programov: etno jarmok, tortiáda a karavána insity. V ten deň do Kovačice prichádza aj výrobný štáb známej televíznej relácie Žikina šarenica, takže si sobotňajšie akcie bude môcť pozrieť širšie auditórium. Relácia štartuje o 8.30 a v nej bude predstavená predovšetkým kovačická kultúra a gastronómia.

 

Kovačický október a Rozspievané klenoty 2018

 

V sobotu 6. októbra programy budú aj v Galérii insitného umenia a Galérii Babka, ako aj v Dome kultúry v Kovačici. V nedeľu 7. októbra sa bude súťažiť vo varení rybacej polievky, čo zorganizuje Združenie športových rybárov na svojom pozemku a na kovačickom trhovisku bude detský jarmok. Odznie aj prvá časť festivalu slovenských ľudových piesní Rozspievané klenoty.

 

Kovačický október a Rozspievané klenoty 2018

 

Dom kultúry 3. októbra z Kovačice vyzýva deti od 7 do 10 a 11 do 14 rokov, aby neváhali a zúčastnili sa vojvodinského Festivalu slovenských ľudových piesní v prednese detí Rozspievané klenoty 2018.

 

Kovačický október a Rozspievané klenoty 2018

 

Prosia odborných pracovníkov základných škôl, prípadne spolkov alebo združení, aby im najneskoršie do 12. októbra t.r. zaslali písomnú prihlášku a k tomu i telefonický potvrdili účasť jedného mladého speváka od 7 do 10 rokov a jedného mladého speváka od 11 do 14 rokov zo svojho prostredia v Záverečnej – finálovej časti festivalu, ktorá sa bude konať v nedeľu, 28. októbra 2018 v Dome Kultúry 3. októbra v Kovačici. Viac TU: http://kultura-kovacica.com/vyzva-na-ucast-na-26-festivale-rozspievane-klenoty-2018/

Aj v nasledujúce víkendy v októbri v Kovačici usporiadajú zaujímavé programy.

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Paľo Bohuš
Jesenná duma (úryvok)
...
Ja mám rád Sejky,
tekvice žlté, ako slnká,
jesennú hrču smútku
v hrdle,
peniaze listov, čo sa
míňajú
topole pri Begeji
a sladkú, šíru tichosť...

Strácanie hľadám
v kukuričných lesoch,
šuchotavé strácanie
v krvavej vinici
hrozná zabudnutia.
Dym môjho ohňa
po zemi sa stelie.
...

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus