Domovská

Bohémska rapsódia

Je toto život skutočný? Alebo len imaginácia? Zachytený vo svahu, nemôžeš utiecť z reality. Otvor preto oči, podívaj sa do nebies a uvidíš... Bohemian Rhapsody legendárnej skupiny Queen v podaní belehradského chóru Viva vox znela v nedeľu v plnej sieni SVD v Báčskom Petrovci rovnako skvele, ba možno aj excelentnejšie, keďže chór spieva bez žiadneho hudobného nástroja. Mladosť, energia, húževnatosť, perfektnosť... krášlia tento zbor a vynímajú ho z našej „turbo" hystérie. Síce, hluku nechýbalo ani na tomto koncerte, ale tie hluky zneli ako mohutné, do neba volajúce výkriky: Sme mladí, život je pred nami, máme sny, ale aj vízie, dokážeme, vieme, chceme... A máme práva! Nerušte, pomôžte!

 

Bohémska rapsódia

 

Bohémska rapsódia

 

Bohémska rapsódia

 

Koncert sa uskutočnil v prvú adventnú nedeľu. Na začiatku adventu by sme sa mali zameriavať na vnútorné stíšenie. Advent je časom útlmu. Ročné obdobie, prostredie, príroda i liturgia nám akoby pomáhali a usmerňovali nás do pokojnejšieho rytmu. Pritom ale sám Pán stále vyzýva na aktivitu; na to, aby sme spoznávali, rozvíjali a využili všetky svoje schopnosti a používali ich na službu blížnym. Tento koncert bol akoby práve svojráznou službou blížnym. Srdcia naplnil krásnym spevom a zároveň ubezpečil, že to krásno v mladých ľuďoch stále prebýva. Keď komercializácia a falošná, umelá krása valcujú všetko pred sebou, celý vnútorný a duchovný rozmer života a ľudstva, možno sa im vzoprieť iba tvrdou prácou a kvalitou. Výsledok potom iste poteší nielen toho, kto prijíma, ale aj toho, kto dáva.

 

 

Mladí ľudia na javisku v teniskách a šortkách, predsa slušne a jednoducho oblečení, svojim perfektným prednesom a jeho vysokou kvalitou si získali obdiv publika všetkých vekových kategórií. A bolo veru návštevníkov od sedem, do sedemdesiatsedem, ba i viac rokov.

Možno práve cez takéto, nie celkom tiché prednesy, v tomto takomto uponáhľanom života hluku dokážeme objaviť to, čo nám chýbalo a sa zamyslieť, čo robiť v budúcnosti a čoho sa radšej vyvarovať.

Zachytený vo svahu, nemôžeš utiecť z reality. Otvor preto oči, podívaj sa do nebies a uvidíš...

O Viva vox aj TU: http://www.kulpin.net/22-aktuality/aktuality/10435-viva-vox

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

0 #1 RE: Bohémska rapsódiaSvetoslav Majera 2018-12-06 12:19
Prekrásne a nezabudnuteľné!!!! Ďakujem týmto mladým ľuďom na zážitku ktorý som tam mal - bez ohľadu, že tóny - zvuky boli v niektorých prípadoch až ohromujúce pre nás starších.
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

pdvk

sns

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus