Domovská

Srbsko-slovenské tenisovo-insitné väzby

Srbský tenista Novak Đoković sa v týchto dňoch stal najúspešnejším tenistom v histórii Australian Open. Turnaj vyhral siedmy raz, čo sa ešte nikomu nepodarilo. Ani tentoraz na finálovom zápase v Melbourne nechýbal jeho slovenský tréner Marián Vajda. Bol s ním aj vo finále Australian Open v roku 2012, keď Đoković zdolal Španiela Rafaela Nadala v šesťhodinovej päťsetovej bitke. V tom istom roku sa Nole zúčastnil na 5. ročníku tenisovej exhibície Tennis Classic 2012 v Bratislave. Vtedy na tlačovej konferencii hovoril lámavou slovenčinou a po zápase mu darovali omaľovaný šamlík kovačickej insitnej maliarky Vieroslavy Svetlíkovej.

 

Srbsko-slovenské tenisovo-insitné väzby

 

Novak Đoković sa po tohtoročnom triumfe nad Nadalom poďakoval Mariánovi Vajdovi, ktorý sa po pauze opäť pripojil k jeho tímu: "Marián, ďakujem, že si sa vrátil."

Z Đokovićovho úspechu sa teda právom tešili i Srbi i Slováci. Vieroslava Svetlíková sa tiež, spolu s miliónmi milovníkmi dobrého tenisu, nesmierne potešila výhre Novaka Đokovića. Na svojom facebookovom profile napísala: „Je mi veľkou cťou, že sa práve môj omaľovaný šamlík našiel v rukách svetoznámeho športovca Novaka Đokovića" Ide o tento šamlík:

 

Srbsko-slovenské tenisovo-insitné väzby

 

Vieroslava Svetlíková (1973) maľuje od roku 1991. Jej obľúbené maliarske motívy sú zaľúbené páry, včely, kvety, deti. Jej tvorba obsahuje mnoho slovenských folklórnych motívov. Omaľováva tekvice a rôzne predmety v domácnosti (varechy, šamlíky, praslice a pod.). Mala už viac samostatných výstav a vystavovala aj v rámci mnohých kolektívnych výstav doma a v zahraničí, v roku 2007 vystavovala v Bruseli, v Európskom parlamente 2007g a najnovšie jej galéria Pavla Babku zorganizovala samostatnú výstavu vo Viedni (6.12.2018-11.1.2019).

Okrem na plátne, Vieroslava rada maľuje na dreve, ale rada omaľováva i tekvice.

 

Srbsko-slovenské tenisovo-insitné väzby

 

Srbsko-slovenské tenisovo-insitné väzby

 

Srbsko-slovenské tenisovo-insitné väzby

 

Srbsko-slovenské tenisovo-insitné väzby

 

Katarína Pucovská

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

pdvk

sns

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus