Domovská

Štefanský program

Vo všetkých našich chrámoch sme včera oslávili Druhú slávnosť vianočnú – Štefana mučeníka a v niektorých slovenských osadách usporiadali aj Štefanské koncerty. V evanjelických kostoloch v Kovačici a v Selenči sa v štefanský podvečer spievali duchovné piesne a v Kulpíne na Štefanskom programe sa tradične tancovalo, spievalo a veselilo. Sieň Domu kultúry v Kulpíne bola vyplnená do posledného miesta.

 

Foto: Juraj Spevák

 

Foto: Juraj Spevák

 

Foto: Juraj Spevák

 

Kulpínčania ani tentokrát nesklamali – sieň domu kultúry bola pritesná pre všetkých záujemcov o program. Na úvod prítomných pozdravili moderátorka Viera Dorčová Babiaková a predseda KUS Zvolen Zoroslav Zima. Prvú časť programu otvorili starší folkloristi a potom javisko patrilo deťom a Dedkovi Mrázovi a zaspievala aj Pavlínka Zimová. Spevom sa predstavili aj mladí sólisti Pavel Poniger Forero, Shaili Ponigerová Forero, Maja Levárská, Andrea Valentíková, Zoroslav Zima a Ján Kolár. Spevákov doprevádzali hudobníci: Ondrej Maglovský a orchester v zložení Zdenko Makovník, Pavel Danko, Vladimír Čáni a Ján Kováč-Varga. Divadelné skeče zahrali herci: Zoroslav Zima, Viktor Šimo, Branislav Petráš, Branislav Cerovský, Igor Červený a Vladimír Milovanović. Tanečníci veteráni sa predstavili v choreografii Michala Čiliaka.

 

Foto: Ivana Hriešiková

 

Foto: Ivana Hriešiková

 

Foto: Ivana Hriešiková

 

Včera na Štefana v kovačickom kostole sa uskutočnil tradičný v poradí 23. Štefanský koncert. Martin Bajza, ev. Farár zjednoteného cirkevného zboru Kovačica zaželal všetkým príjemné chvíle v atmosfére druhého vianočného sviatku. V rámci Štefanského koncertu odzneli nábožné piesne s vianočnou tematikou.

 

Vianočná modlitba

 

Vianočná modlitba

 

V evanjelickom kostole v Selenči včera podvečer usporiadali vianočný koncert pod názvom Vianočná modlitba. Na ňom vystúpili Inkluzívny chór Ison z Nového Sadu, Komorný zbor Zvony, zborový spevokol Ozvena a trúbkari.

 

kp

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Náhodný obrázok

slovenske insitne umenie zo srbska

Letmo

Zlatko Benka (1951)
Najvyšší čas (úryvok)

Najvyšší čas je čas dnešný
čo dovoľuje klíčeniu
lomcovať nami ako víchor
Sebou už nemôžeme byť
nech dnešok
akokoľvek páchne zajtrajškom
Len skrze slovo sa púšťame na púť
na cestu mladučkú
kľukatiacu sa veselo
po veľkej dlani sveta
Do hlbokého snehu neba
raz navždy vyrúbanej
Najvyšší čas až zajtra
keď zo sna vystúpime
a rovno na dúhu

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus