Domovská

Ocenenie OBSE Vladimíre Dorčovej Valtnerovej

Misia OBSE v Srbsku udelila jedno z ocenení Osobnosť roka za rok 2021 Vladimíre Dorčovej Valtnerovej, zakladateľke a šéfredaktorke portálu Storyteller.rs z Magliću. Ocenenie získala „za výnimočný úspech pri obhajobe etickej žurnalistiky a slobody prejavu, vrátane jazykov národnostných menšín", uvádza OBSE vo vyhlásení. V ďalšej časti zdôvodnenia píše, že Vladimíra Dorčová Valtnerová spolupracovala s misiou OBSE na otázkach súvisiacich so sociálno-ekonomickým postavením novinárov a mediálnych pracovníkov vo Vojvodine, výzvami mediálneho spravodajstva na lokálnej úrovni, využívaním sociálnych médií pri presadzovaní kybernetickej bezpečnosti a zvyšovania povedomia o dôležitosti informovania verejnosti v jazykoch národnostných menšín. Ocenenie jej odovzdali 17. decembra 2021 na slávnosti v Belehrade. Blahoželáme!

 

Ocenenie OBSE Vladimíre Dorčovej Valtnerovej

 

„Týmto uznaním chceme oceniť vašu angažovanosť, ktorá prispieva do vašej komunity ako partnerov našej misie. Odporúčame tiež všetkým príjemcom, aby pokračovali týmto istým smerom aj v budúcnosti a motivovali ostatných, aby išli touto cestou," povedal na slávnosti v Belehrade vedúci misie OBSE v Srbsku ambasádor Jan Braathu, zdôrazňujúc, že dodržiavanie ľudských práv a základných slobôd je základom koncepcie bezpečnosti OBSE.

Misia OBSE v Srbsku vyhlasuje osoby roka od 2006. roku, čím poukazuje na jednotlivcov, ktorí prispievajú k udržateľnému reformnému úsiliu v oblastiach demokratizácie, právneho štátu, ľudských práv, mediálnych slobôd a v oblasti bezpečnostného sektoru.

Vladimíra Dorčová (1981) zakončila Základnú školu Jána Amosa Komenského v Kulpíne. V školení pokračovala na gymnáziu Jána Kollára v Báčskom Petrovci a potom študovala slovenčinu na Filozofickej fakulte Univerzity v Novom Sade. Pracovala najprv v televízii Vojvodiny, potom nastúpila na pracovné miesto koordinátorky Výboru pre informovanie NRSNM a bola aj predsedníčkou Asociácie slovenských novinárov. Z národnostnej rady odchádza do Hlasu ľudu za šéfredaktorku, kde zotrvala jeden mandát, do konca roka 2017. Už vtedy Vladimíra Dorčová Valtnerová aj ďalej však zostala v novinárskych vodách a ako novinárka na voľnej nohe založila portál Storyteller.rs. V roku 2018 získala Cenu za informovanie v rečiach národnostných menšín a interkultúrnosť v médiách Nezávislého spolku novinárov Vojvodiny (NSNV). Od 1.júla 2020 pracuje v Nezávislom spolku novinárov Vojvodiny.

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

0 #1 RE: Ocenenie OBSE Vladimíre Dorčovej ValtnerovejRia 2021-12-30 13:47
Super, krásny úpsech...Gratulujem! !! Ria
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Náhodný obrázok

slovenske insitne umenie zo srbska

Letmo

Zlatko Benka (1951)
Najvyšší čas (úryvok)

Najvyšší čas je čas dnešný
čo dovoľuje klíčeniu
lomcovať nami ako víchor
Sebou už nemôžeme byť
nech dnešok
akokoľvek páchne zajtrajškom
Len skrze slovo sa púšťame na púť
na cestu mladučkú
kľukatiacu sa veselo
po veľkej dlani sveta
Do hlbokého snehu neba
raz navždy vyrúbanej
Najvyšší čas až zajtra
keď zo sna vystúpime
a rovno na dúhu

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus