Domovská

Futbalový turnaj v Kulpíne

Futbaloví nadšenci odo dnes a do nedele 18. júna môžu sledovať VII. tradičný turnaj v malom futbale na tráve, ktorý prebieha na ihrisku FK Kulpín. Ide o jediný turnaj v okolí, ktorý sa hrá na tráve systémom 5+1. Podobne ako vlani, aj v tomto roku sa na ňom zúčastňuje 12 mužstiev prevažne z Báčskopetrovskej obce, iba jeden celok je z Ravneho Sela. V doterajších ročníkoch sa zápasy hrávali cez deň a v tomto roku sa už hrá aj pod reflektormi. V záverečný deň, ako „posila" turnaja, pribudnú ešte štyri žiacke celky, ktoré budú súťažiť v III. Detskom turnaji v malom futbale na tráve 2017. Sily si v ňom zmerajú školské tímy z Kulpína, Báčskeho Petrovca, Hložian a Pivnice.

 

Futbalový turnaj v Kulpíne

 

Futbalový turnaj v Kulpíne

 

Turnaj trvá štyri dni. V prvý a druhý deň sa hrá 6 zápasov, v sobotu sa zohrá štvrťfinále a v nedeľu semifinále a finále. V piatok sa zápasy začnú o 18.h a v sobotu a nedeľu o 19.h.

V nedeľu popoludní o 16.h sa začne detský turnaj.

Súťažiace tímy za účasť na turnaji zaplatili kotizáciu 6.000 dinárov. Z toho celkového fondu 72.000 dinárov sa budú udeľovať odmeny pre prvé tri miesta a to proporčne 60:30:10 percent. Obec zabezpečila poháre pre víťazov oboch turnajov.

 

Futbalový turnaj v Kulpíne

 

Futbalový turnaj v Kulpíne

 

Predseda klubu FK Kulpin Branislav Kozarov hovorí, že v ústrety turnaja vykonali niektoré práce na úprave ihriska. Pribudli reflektory a siete poza brány, ofarbená je ohrada a upravená tribúna. Podľa jeho slov, v dohľadnej dobe plánujú aj zastrešenie tribúny.

Prvých päť ročníkov turnaja zorganizovala mládežnícka organizácia Terra a od vlani sa pod organizáciu podujatia podpisuje kulpínsky futbalový klub.

Fotografie z minuloročného turnaja TU:
http://www.kulpin.net/linky/22-aktuality/aktuality/9416-na-ihrisku-fk-kulpin

 

Katarína Pucovská

Foto: Martin Pucovský

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Vladimír Labáth (1922 – 1997)

Život

Dym z cigarety.
Kytica nádejí.
Večný boj o svety.
Jeden strom v aleji.

Túha po niečom.
Zlato a mozole.
Radosť pod mečom.
Zločinci v kostole.

Žízeň po krvi.
Volanie prorokov.
Túha byť prvý.
Závody stá rokov. ...

 

Posledné komentáre

Posledné články

urad

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus