Turbulencie?

Turbulencie?
 
Transparentnosť verejných financií, verejného obstarávania, verejnej správy... je u nás tabu téma. Neochota štátnych orgánov sprístupňovať informácie o nakladaní s majetkom štátu a jeho občanov je roky prítomná a stále výrazná. Preto nanajvýš prekvapujúco vyznieva párkrát za dva dni zopakovaná informácia o poskytovaných dotáciách pre zamestnávanie a zverejnenie asi 2.000 mien, pre ktoré zamestnávateľ vlani dostal finančnú podporu z pokrajinských orgánov (pre každého robotníka 130.000 dinárov). Zrejme ide o vážne obvinenia pokrajinských orgánov z korupčných škandálov.
 
Pokrajinský sekretariát pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť a jeho tajomník Miroslav Vasin informujú totiž verejnosť, že na internetovej stránke svojho sekretariátu zverejnili zoznam 1479 osôb zamestnaných u podnikateľských subjektov a 426 osôb, pre ktoré boli poskytnuté dotácie na začatie samostatnej zárobkovej činnosti alebo otvorenie vlastného obchodu alebo firmy.
 
Zoznam 104 osôb zamestnaných v NIS a EATON ELECTRONIC však nezverejnili, ale údajne je k dispozícii v tomto sekretariáte.
 
Tiež zverejnili aj sumy finančných prostriedkov, ktoré sú združené s obcami a mestami vo Vojvodine v roku 2013 pre zamestnávanie a nové pracovné príležitosti pre viac ako 2000 nezamestnaných. Konečný počet zamestnancov v obciach a mestách prostredníctvom spoločných programov sľubujú zverejniť po prijatí správy od miestnych úradov, najneskoršie do konca februára roku 2014.
 
Z Pokrajinského sekretariátu pre hospodárstvo, zamestnávanie a rodovú rovnosť zároveň pozývajú Srbskú pokrokovú stranu (SNS) a vedenie mesta Nový Sad, aby tiež zverejnili zoznamy novozamestnaných vo verejných podnikoch v roku 2013.
 
V zozname možno zistiť napríklad, že AD Dunavprevoz získal finančnú podporu na zamestnanie 40 robotníkov:
 
Prostriedky získala aj kovačická firma Pro Ves, Širka projekt z Padiny, Poľnohospodársky podnik Dolina Padina, pekáreň Veľký princ z Kovačice, remeselnícka dielňa Rolo z Kovačice a ďalší:
 
Zoznam všetkých zmlúv je zverejnený TU:
 
Katarína Pucovská

Komentárov  

+1 #1 Pandorina skrinka ATMPandora 2014-01-13 10:49
Stačiť bude keď Anna Makanová Tomanová za celú Národnostnú radu Slovenskej národnostnej menšiny zverejní všetky zmluvy s menami a honorármi, Múzeum Vojvodinských Slovákov Báčsky Petrovec, Slovenské vydavateľské Centrum Báčsky Petrovec, Petrovska obec, Ústav Vojvodinských Slovákov, Hlas ľudu, RT Vojvodina slovenská redakcia, rádia...
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

urad

Letmo

Víťazoslav Hronec

BÁSNIK

Sedí za stolom,
   na konci sveta:
vábi ho belosť
   papiera;
dohára sviečka,
   plameň sa zmieta,
ako keď človek
   zomiera.

Vonku na daždi,
   modlia sa všetci
pred tvárou boha
   -vinníka:
zovšadiaľ striehne
   mlčanie vecí
a zmyslu slov sa
   vymyká.

 

Posledné komentáre

Posledné články