Domovská

Naše cesty a necesty...

Včera v pokrajinskej vláde uzavreli zmluvy na realizáciu 36 projektov na území 26 miest a obcí vo Vojvodine. Celková hodnota projektov je 2,3 miliárd dinárov. Prostriedky zabezpečila pokrajinská administratíva a miestne samosprávy. Projekty schválené na konkurze Správy pre kapitálne investície Vojvodiny sa vzťahujú na cestnú infraštruktúru, lokálny a regionálny hospodársky rozvoj, zásobovanie vodou a ochranu vôd ako aj na predškolské vzdelávanie, šport a energetickú účinnosť. Báčsopetrovská obec získala 40.117.975,00 dinárov. Pripomeňme, že pred asi polrokom Obci Báčsky Petrovec bolo pridelených 90.572.294,40 dinárov na projekt Rehabilitácia a spevnenie vozovkovej vrstvy cesty Báčsky Petrovec - Kulpín... To je asi 750.000 €, ktoré nateraz neboli účelovo využité.

 

Foto: www.vojvodina.gov.rs

 

Foto: www.vojvodina.gov.rs

 

Na slávnostnom podpísaní zmlúv sa zúčastnil aj predseda Báčskopetrovskej obce Srđan Simić. Tejto našej obci sú pridelené prostriedky v hodnote 40.117.975,00 dinárov. Investovať by sa mali do realizácie projektov z oblasti dopravy a infraštruktúry. Podľa písania obecného informatívneho portálu prostriedky sa usmernia na ukončenie prác údržby štátnej cesty II. A triedy číslo 111 v Báčskom Petrovci. Ďalšia časť podpory sa využije na jednotlivé cesty v niektorých petrovských uliciach. Druhá časť sumy, presnejšie 26.401,589,00 dinárov sa využije na predškolské vzdelávanie, konkrétne dostavbu objektu predškolskej ustanovizne Včielka v Kulpíne. Na kulpínsku škôlku sa vyčlení asi polovica sumy plánovanej na predškolské ustanovizne, čiže 13.716.386,00 dinárov.

V oboch projektoch Báčskopetrovská obec bude participovať so sumou 3.750.000,00 dinárov. O tom viac TU: http://www.backipetrovac.rs/sk/vesti/podrska-pokrajinske-vlade-za-kapitalne-projekte-u-backom-petrovcu-i-kulpinu

„Pripomeňme si, že predseda pokrajinskej vlády Igor Mirović a riaditeľ Správy pre kapitálové vklady AP Vojvodiny Nedeljko Kovačević v júli 2017 odovzdali zmluvy predstaviteľom miest, obcí, zdravotníckych ustanovizní a inštitúcií sociálnej ochrany, ktoré uskutočňujú právo na nenávratné prostriedky na verejných súbehoch Správy pre kapitálové vklady AP Vojvodiny.

Prostriedky boli pridelené na financovanie a spolufinancovanie projektov pre oblasť dopravnej infraštruktúry, zásobovania vodou, ochrany vôd, pre lokálny a regionálny ekonomický rozvoj, vzdelávanie, zdravotnú a sociálnu ochranu.

Pri tej príležitosti Obci Báčsky Petrovec bolo udelených 90.572.294,40 dinárov na projekt Rehabilitácia a spevnenie vozovkovej vrstvy cesty Báčsky Petrovec - Kulpín..."

Dňa 03. novembra 2017 to zverejnil báčskopetrovský obecný portál, čo si možno prečítať TU:
http://www.backipetrovac.rs/sk/vesti/potpisivanje-ugovora-sa-izvodacem-radova-doo-put-invest-za-projekat-puta-backi-petrovac-kulpin

O uskutočnenej „rehabilitácii a spevnení" vozovkovej vrstvy na ceste Petrovec – Kulpín možno hovoriť iba v tom prípade, ak sa pod tým pojmom chápe zaplátaných niekoľko dier na ceste. Ak tých dier bolo napríklad 90 – a nebolo ich ani približne toľko – tak každá „záplata" stála milión dinárov!!!

 

Katarína Pucovská

 

Komentárov  

-1 #1 PropagandaZdeno 2018-02-03 18:41
Pani Pucovská keby ste bolа na zasadnutí ZO B. Petrovec tak by ste takýto neprofesionálny a odsudzujúci článok nenapísala. Asi Vás k tomu donútil aj kulpinčan Čepsi Čeman. Cesta Petrovec - Kulpín sa bude na jar opravovať tak ako je plánovaná rehabilitácia a spevnenie vrstvy. A plátanie dier to je niečo druhé!! Neverím ešte stále svojim očami ako ste nevedomosť a neinformovanosť uprednostnili aby ste napadli vedenie obce Petrovec. Dúfam že sa ospravedlníte a vypýtate si nabudúce informácie z obce!
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Paľo Bohuš
Jesenná duma (úryvok)
...
Ja mám rád Sejky,
tekvice žlté, ako slnká,
jesennú hrču smútku
v hrdle,
peniaze listov, čo sa
míňajú
topole pri Begeji
a sladkú, šíru tichosť...

Strácanie hľadám
v kukuričných lesoch,
šuchotavé strácanie
v krvavej vinici
hrozná zabudnutia.
Dym môjho ohňa
po zemi sa stelie.
...

 

Posledné komentáre

Posledné články

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus