Domovská

TV Folklorika a projekt Vojvodina

Nadácia SPP (Slovenský plynárenský priemysel) sa stane súčasťou projektu Vojvodina na podporu a rozvoj slovenských komunít žijúcich v zahraničí, najmä však vo Vojvodine. Projekt plynule nadväzuje na úspešný televízny program RTVS Zem Spieva, pod vedením režiséra a producenta Petra Núňeza, ktorý je aj autorom nového projektu. Jeho cieľom je trvalo podporiť a udržiavať vo vysielaní RTVS a TV Folklorika zachovanie slovenského jazyka, kultúry a tradícií, ktoré boli a sú vlastné slovenským menšinám v zahraničí. Projekt je unikátny svojím obsahovým a mediálnym rozsahom a Nadácia SPP ho v súčasnosti podporí sumou 450 000 €.

Nadácia SPP, ktorá už 15 rokov podporuje v rámci svojich aktivít aj oblasť ochrany kultúrneho dedičstva. „Folklorika a Vojvodina sú veľmi úzko prepojené. Folklorika má ambíciu stať sa hlavným mediálnym mostom, cez ktorý sa Slováci v zahraničí dozvedia, že sú kompaktnou súčasťou slovenskej identity, že Slovensko ich pozná a má rado. A tak sa aj Vojvodina, popri Liptove, Šariši, Spiši a ďalších môže, obrazne povedané, stať jedným z regiónov Slovenska. Cez Folkloriku bude slovenská verejnosť spoznávať nielen Vojvodinu, ale aj iné zahraničné regióny, kde žijú Slováci. A recipročne, cez vysielanie Folkloriky sa dostane slovenský folklór zo všetkých kútov Slovenska do celého sveta, aby Slováci v zahraničí lepšie rozpoznali čoho sú súčasťou, k akému celku patria," dodáva Peter Núňez.

Viac TU:

http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=nadacia-spp-podpori-projekt-zachovania-kulturneho-dedicstva-slovakov-v-zahranici&cisloclanku=2018070015

http://www.kulpin.net/o-kulpine/o-kulpine/22-aktuality/aktuality/10267-andrej-danko-druhykrat-navstivil-srbsko

 

Komentárov  

+2 #1 RE: TV Folklorika a projekt VojvodinaViera Benková 2018-07-18 14:41
len keby to neostalo iba na folkloristike a čo s tvorbou, vydavateľstvom, informatikou, školstvom, kultúrou a vôbec budúcnosťou slovenskej Dolnej zeme a ostatných regiónov!? Zostaneme iba spievať, tancovať, zabávať sa a vypekať!?
obávam sa, že k týmto problémom treba inak a dlhoročne pristúpiť...vbenková
Citovať | Nahlásiť administrátorovi

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť
SEM VNESTE TEXT Z OBRÁZKU (AK NEMÔŽETE PREČÍTAŤ TEXT STLAČTE OBNOVIŤ)

Náhodný obrázok

Letmo

Ján Myjavec (1909 – 1985)

Pôjdeme

Nad riekou širokou
brezy sa klonia
v hladinu neskalenú.
A ktosi v diaľke
piesňou divokou
objíma žírne polia.
...
Vzduchom už vibrujú
záchvevy leta,
v rozpuku krás
ktosi nás volá.
Pôjdeme, priateľu,
veď je už čas.

 

Posledné komentáre

Posledné články

pdvk

sns

fotogaleria

cirkevna matrika

kalendar menin

mena

okienko

velka noc

pamatnicek

kucharka

kovacica

gjk

pocasie

autobus